Smart City
Hackathon

pátek 23. října 18:00
-
neděle 25. října 13:00

HUB 2.0

O akci

Město Plzeň má řadu zajímavých projektů, nápadů i problémů k řešení ze všemožných oblastí. Často ale chybí kapacita, peníze i samotní odborníci, kteří by v těchto situacích pomohli. Proto již podruhé pořádáme Smart City hackathon – víkendovou akci, na které Městu s řešením těchto témat můžete pomoci právě vy.

Zveme všechny vývojáře, dataře, designéry, ale také odborníky ze všemožných oblastí (UX, urbanistika, doprava, ...), kteří se nebojí obětovat jeden víkend práci na městských tématech.

Chtěli jsme pro vás za práci na projektech vymyslet symbolickou odměnu, proto zařizujeme ke každému projektu za nejlépe vypracované řešení tematický zážitek. Konkrétní projekty vám prozradíme později… ale pokud by například jedno z témat bylo zadáno Čistou Plzní, odměnou by mohla být projížďka popelářským vozem.

Výzvy

Navrhnout design jednoduchého a přehledného zákaznického systému v mobilu pro Vodárnu Plzeň.
Vytvořit mobilní aplikaci, která bude sloužit jako průvodce plzeňskými památkami pro turisty a nahradí tak lidské průvodce.
Připravit pro Charitu systém, pomocí něhož bude možné sledovat využívanost ve městě umístěných boxů na jídlo.
Vytvořit pro městský úřad nástroj pro organizaci porad, který bude umět generovat pozvánky, program a zápisy z jednání.
Zpracovat data z telefonů, které plzeňští revizoři používají při kontrolování jízdenek.
Připravit web, na kterém si budou moci pořadatelé plzeňských akcí od infocentra objednávat městské propagační materiály.
Vytvořit systém / zařízení, pomocí kterého bude možné přesně spočítat celkovou účast na velkých plzeňských akcích
Vymyslet, jak automatizovaně měřit, jestli ulicí, ve které parkují auta, zvládne projet hasičský vůz.
Navrhnout systém, s jehož pomocí bude možné udržovat si přehled o tom, kdo si odebral kolik vody z plzeňských hydrantů.
Analyzovat data z polohy trolejbusů PMDP a najít v nich anomálie.

Místo

Akce se uskuteční v nově rekonstruovaných prostorech naproti přes ulici od areálu DEPO2015. Na místě bude k dispozici občerstvení, hardware a všechno ostatní, co byste mohli k práci potřebovat.

HUB 2.0
Cukrovarská 3006/20,
Plzeň 3-Jižní Předměstí

Pořádá

Hackathon organizuje TechHeaven, SIT Port a BestTalk.

TechHeaven

Jsme nezisková organizace, která se věnuje budování tech komunity v Plzni. Pořádáme akce pro vývojáře, studenty programování, lidi ze startupù a nadšence do nových technologií. Kromě toho také provozujeme HUB 2.0 – vývojářský coworking a místo, kde se mohou potkávat jak profesionálové, tak také studenti a nadšenci.

SIT Port

SIT Port je přístavem pro všechny, kdo chtějí vyplout novým směrem. SIT Port, jako každý přístav, je kotel lidí různých příběhů, vizí a nápadů. Jsme místem, kde lze zakotvit a naplánovat nové cesty, odkud vyplouvají velké i malé lodě za obchodními cíli ve světě nebo jen tak pro potěšení z plavby s přáteli.

BestTalk

BestTalk je online řešení pro organizátory konferencí. Jedná se o webový nástroj pro získávání a real-time zpracování zpětné vazby včetně databázové interface o řečnících a eventech organizátora. BestTalk pomáhá organizátorům jednoduše získat zpětnou vazbu na jejíž základech mohou zlepšovat obsah i služby svých eventů dle představ účastníků.

Kontakty

Lenka Byrtusová
607 143 148
byrtusoval@plzen.eu
Honza Steinbach
602 722 417
honza@techheaven.org
Tomáš Cholinský
702 118 695‬
cholinsky@plzen.eu