Umělá
inteligence
v praxi

Další událost TechHeaven je zaměřena na všechny vývojáře, studenty i nadšence, které zajímá praktické využití umělé inteligence. Jako řečníci vystoupí Jan Romportl z AI Startup inkubátoru, Vít Listík ze Seznamu a Jan Švec z výzkumného centra NTIS při Západočeské univerzitě. Přijďte si poslechnout zkušenosti odborníků, zjistit, jak efektivně využít AI v praxi a poznat další vývojáře, kteří se umělé inteligenci věnují.
Vstupenky Facebook
Přidat do kalendáře 02/28/2018 05:30 PM 02/28/2018 10:00 PM Europe/Prague Umělá inteligence v praxi Další událost TechHeaven je zaměřena na všechny vývojáře, studenty i nadšence, které zajímá praktické využití umělé inteligence. DEPO2015, Presslova 14/14, 301 00 Plzeň 3
28.2. | 17:30

Program:

17:30 - Registrace
17:45 - Zahájení akce

Přednášky
17:50 - Jan Romportl: Strojové učení ve startupech a korporacích + diskuze
18:40 - Vít Listík: Image Classification pomocí TensorFlow + diskuze
19:30 - Jan Švec: Praktické využití řečových technologií + diskuze

20:30 - Konec oficiálního programu
20:45 - Společná večeře

Menu:

Grilovaný kuřecí steak s bylinkami, pečené brambory, tvarohový dip, čerstvá zelenina
Burger – sekané hovězí s BBQ omáčkou, nakládaná okurka a coleslaw salát
Halloumi burger – grilovaný halloumi sýr, čerstvá zelenina, římský salát a pečené papriky (vegetariánský)

Přednášky

Jan Romportl

Jan Romportl

AI Inkubator

Strojové učení ve startupech a korporacích

Strojové učení (Machine Learning, ML) je dnes jednou z nejdůležitějších oblastí umělé inteligence. V posledních několika letech zažilo ML obrovský vzestup nejen popularity, ale hlavně úspěšnosti při automatickém řešení do té doby neřešitelných úloh. V přednášce se tedy podíváme, co se v posledních letech s ML stalo a jaký přináší potenciál jak do existujících velkých korporací, tak i v překotně se rozvíjejícím prostředí technologických startupů.

Vit Listik

vít listík

seznam.cz

Image classification pomocí tensorflow

Na této přednášce budete mít možnost hlouběji prozkoumat problematiku rozpoznávání obrázků pomocí umělé inteligence za pomoci několika reálných příkladů ze Seznam.cz Můžete se těšit na ukázky použití Dockeru a TensorFlow, sběru a přípravy dat a využití modelů strojového učení. Nakonec ještě zkusíme společně vyhrát soutěž na Kaggle.com.

Jan Svec

jan švec

ntis

Praktické využití řečových technologií

Řečové technologie a umělá inteligence spolu velmi těsně souvisí - rozpoznávání řeči velice často používá metod umělé inteligence, a zároveň inteligentní stroje používají řečová rozhraní. Na přednášce se dozvíte, jak probíhá rozpoznávání, porozumění a syntéza řeči, jaké jsou možnosti dalšího výzkumu a jaká je cesta od těchto technologií k reálným produktům. Přednáška bude doplněna o množství ukázek nejnovějších technologií vyvíjených na Katedře kybertnetiky ZČU v Plzni a produktů společnosti SpeechTech s.r.o.

techheaven
eurosoftware ai incubator